Як вибрати інвалідне крісло для літньої людини? Поради від нашого будинку престарілих

Вибір інвалідного крісла для літнього члена своєї сім’ї — це дуже відповідальний крок! Крісло каталка для літніх зазвичай купується для довгострокового використання, тому вкрай важливо не помилитися при її виборі. На ринку існує багато різних типів інвалідних колясок і стільки ж варіацій в функціональних потребах тих, для кого їх купують. Важливо ретельно проаналізувати потреби вашого літнього родича і то, як різні моделі інвалідних крісел можуть вирішити ту чи іншу проблему в кожному окремому випадку.
Залежно від способу життя і мобільності літньої людини з обмеженими можливостями, покупка нового крісла може або значно поліпшити його життя, або послужити розчаруванням для нього, якщо управління механізмом буде занадто складним, а обслуговування енерговитратним.
Поради від будинку престарілих.
Ми склали для вас список порад від нашого будинку престарілих, яких рекомендуємо дотримуватися, при виборі інвалідного крісла / коляски:
Вага інвалідного крісла: купуючи інвалідну коляску, ви повинні враховувати яка вага людини, який буде на ньому їздити, так і вагу самого крісла. Літнім людям з великою вагою будуть потрібні потужна будова крісла, яка буде стійко до перекидання і спеціально призначена для перевезення огрядних людей. Також необхідно не забувати про зручність тих людей, які буду обслуговувати і допомагати літній інваліду. Якщо той, хто допомагає, має проблеми зі здоров’я або є літньою людиною, необхідно вибирати серед надійних, міцних, але максимально полегшених конструкцій інвалідного крісла, які можна легко скласти і покласти в автомобіль.
Габарити інвалідного крісла: інвалідні крісла / коляски бувають різної ширини. Ширша інвалідна коляска часто може забезпечити більше комфорту для людей похилого віку, що є плюсом. Тим не менш, ви повинні виміряти дверні прорізи у вашій квартирі і ширину багажника вашого автомобіля, перш ніж купувати широкий інвалідний візок.
Комфорт і простота у використанні: є ряд речей, які можуть вплинути на комфорт інвалідного візка. Одним з основних факторів можуть бути наявність або відсутність підніжки і підлокітників на кріслі, а також можливість регулювання висоти спинки.


Додаткові функції і мобільність: більшість літніх людей вважатимуть за краще електричні інвалідні коляски, якщо у них обмежена рухливість або у них немає того, хто допоміг би їм управляти коляскою.
Транспортабельність і невибагливість в обслуговуванні: деякі електричні інвалідні коляски важко транспортувати, оскільки вони мають габаритів і великої ваги. Вкрай важливо, що б крісло-коляска легко складалася і містилася навіть в невеликий багажник автомобіля.
Вартість: в кожному випадку необхідний індивідуальний підхід, потрібно вивчити всі варіанти заздалегідь і вибрати той, який оптимально збалансує вартість і функціональність крісла.
При виборі кращої інвалідного візка для літньої людини обов’язково враховуйте потреби, як літнього інваліда, так і осіб, які здійснюють догляд. Важливо реалістично оцінювати завдання, які вирішуватиме даний засіб пересування.
Якщо крісло просто використовується час від часу, вам може не знадобитися багато додаткових функцій. Однак, якщо літня людина буде проводити багато часу в інвалідному візку, вам потрібно переконатися, що він зручний і мобільний.