Реабілітація після інсульту

Пансіонат СРІБНИЙ ВІК у Чернівцях надає послуги з  реабілітації, завдяки кваліфікованому персоналу та багаторічному досвіду.

Державні медустанови в Україні та після нормалізації стану пацієнта відправляють його додому. Але інсульт викликає різні порушення, пов’язані з руховою активністю (припустимо, частковим або повним паралічем), проблемами з промовою або слухом. Без реабілітації ці функції організму можуть не відновитися. Саме тому ми рекомендуємо родичам звертатися за допомогою до професіоналів.

Наш пансіонат “Срібний Вік” готовий допомогти вам з реабілітацією після інсульту у Чернівцях. Наші неврологи мають необхідний досвід, до того ж у нас є вся необхідна матеріально-технічна база, яка допоможе повноцінному одужанню, а значить ви зможете повернутися до нормального життя.

Завдання і принципи реабілітації

Суть відновлення після інсульту полягає в позбавленні або мінімізації порушень, які виникли через патологію, за рахунок активізації процесів регенерації організму. Не всі знають, що нейронні зв’язки, порушені в результаті проблем з кровопостачанням мозку, можуть відновлюватися, а це значить, що повне одужання дійсно можливе.

Реабілітацію після інсульту рекомендується починати майже відразу після нормалізації загального стану. Цього принципу слід дотримуватися по відношенню до всіх використовуваних методик, чи то прийом медикаментів або лікувальна фізкультура.

Ще один важливий момент реабілітації після інсульту – правильний настрій самого пацієнта, наявність сильної мотивації повернутися до нормального життя. Багато в чому цей фактор залежить і від допомоги рідних і близьких хворого, їх настрою і натхнення.

Основні складові реабілітації при інсульті

Наш реабілітаційний курс включає в себе такі методи:

  • прийом медикаментів;
  • лікувальна фізкультура;
  • рефлексотерапія;
  • фізіотерапевтичний комплекс.

Ще наші неврологи у Чернівцях можуть порекомендувати включити в програму реабілітації й інші складові, у тому числі:

  • консультації з психологами, які допоможуть хворому подолати депресію. Подібний стан властивий багатьом людям, які перенесли інсульт;
  • заняття з логопедом. Потрібні в тому випадку, якщо після патології виникли труднощі з промовою;
  • соціальну адаптацію, яка дозволить людині знову відчувати себе повноцінним членом суспільства.

Медикаментозне лікування після інсульту

В рамках реабілітації за допомогою медикаментів можна повернути втрачені функції, а також мінімізувати ризики різних ускладнень. Як правило, після завершення стаціонарної терапії пацієнтам потрібен тривалий прийом нейрометаболічних стимуляторів (ноотропів). Вони пом’якшують або усувають повністю мовні проблеми, нормалізують розумову активність.

Також можуть бути потрібні медикаменти, які забезпечать підтримку життєво важливих систем організму – дихальної, серцево-судинної і т.д.

Вибір ліків, тривалість прийому і дозування визначаються виключно в індивідуальному порядку нашими спеціалістами у Чернівцях.

Фізична реабілітація після інсульту

Це комплекс заходів, спрямований на відновлення рухової активності. Майже у 80% пацієнтів після перенесеного інсульту і виписки зі стаціонару є різного роду проблеми, включаючи:

  • порушення координації;
  • слабкість м’язів (парези);
  • частковий або повний параліч.

У нашому пансіонаті “Срібний Вік” для усунення цих порушень використовуються такі методи реабілітації, як:

  • фізіотерапія;
  • лікувальна фізкультура;
  • рефлексотерапія.

Комплексно ці методи спрямовані на позбавлення від наявних проблем з рівновагою, координацією і / або складнощів з базовими рухами для здорової людини, включаючи ходьбу, утримання предметів в руці і т.д. Завдяки такій реабілітації після інсульту пацієнт зможе або повністю повернутися до нормального життя, або, як мінімум, сформувати необхідні навички для самообслуговування.

ЛФК та рефлексотерапію рекомендується починати якомога раніше після виписки зі стаціонару. Спочатку подібна реабілітація після інсульту, як правило, зводиться до пасивних вправ, коли хворому допомагає наш фахівець (методист) або родичі. Поступово, у міру повернення рухових функцій, ступінь участі самого пацієнта в процесі збільшується. В результаті вправи і гімнастику він виконує під контролем спеціалістів, а потім і самостійно.

Уточнити будь-які деталі по реабілітації після інсульту ви можете у наших консультантів.