Як тренувати пам’ять у похилому віці? Поради від будинку престарілих у Чернівцях

Втрата пам’яті є поширеною проблемою серед літніх людей та їх рідних. Доброю новиною є те, що існують прості способи покращення пам’яті, які не є дорогими та не віднімають багато часу. Ось кроки, які ви можете зробити, щоб допомогти зберегти і навіть покрашети пам’ять. Поради від нашого будинку престарілих

Розглянемо 6 порад від приватного пансіонату для людей похилого віку «Срібний Вік» як покращити пам’ять у літньому віці:

Здоровий, повноцінний сон

Достатння кількість сну може здатись не такими важливими «ліками» від втрати пам’яті. Але згідно з дослідженнями, здоровий сон викликає зміни в мозку, які зміцнюють процеси запам’ятовування. Під час сну зміцнюються зв’язки між клітинами мозку, це допомагає перенести спогади з короткочасної в довготривалу пам’ять. Що б ваші літні рідні перестали страждати від забудькувасті, їм необхідно гарненько висипатися і не порушувати режим активності та відпочинку. Скільки сну достатньо, запитаєте ви? Для більшості людей похилого віку достатньо від 6 до 9 годин сну.

Збалансоване харчування

Доведено, що продукти з високим вмістом насичених і транс-жирів, такі як яловичина або свинина молочні і смажені продукти, викликають високий рівень шкідливого холестерину. Ці продукти не тільки шкодять серцю, але і можуть завдавати шкоди мозоку.

Зміна дієти для літніх людей на продукти з високим вмістом моно- і поліненасичених жирів, такі як фрукти, овочі, горіхи, риба і оливкове масло, знизить рівень холестерину. Це знизить ймовірність засмічення або пошкодження кровоносних судин і зменшить ризики втрати пам’яті та виникнення інсульту.

Фіична активність

Люди похилого віку, які займаються фізичними вправами, наприклад спортивною ходьбою або бігом на доріжці, хоча б 30хв 3 рази на тиждень, розганяють кров і покращують її притік до мозку. У зв’язку з цим спостерігаються значні поліпшення в психічному здоров’ї, а також з процесами пов’язаним з поліпшенням пам’яті.

Розумова зарядка

Було виявлено, що тренування пам’яті у похилому віці, така як, наприклад, гра на музичному інструменті, маленька робота, яка включає в себе координацію рук і очей, покращує когнітивні і запам’ятовуючі функції. А розгадування кросвордів і головоломок змушує ваш мозок працювати з подвоєною силою і допомагає тримати вашу пам’ять в тонусі.

Спілкування

Для психічного здоров’я і пам’яті людей похилого віку вкрай важливо підтримувати соціальну активність. Проводити час з сім’єю і друзями, а також відвідувати заходи. Це допомагає зберегти та поліпшити розумові функції. Всього 10 хвилин спілкування на цікаву для них тему, в день можуть допомогти!

Щоб звести до мінімуму втрату пам’яті ваших близьких, переконайтеся, що вони отримують достатню дозу спокійного сну і не відчувають стрес, впроваджуючи інші здорові звички, перераховані вище.