Як переконати літню людину в необхідності лікування: поради фахівців

Що необхідно людині, щоб гідно зустріти старість? Увага і любов близьких, спілкування, можливість жити цікаво, а іноді побути наодинці зі своїм думками. Важливо, щоб від таких простих і зрозумілих речей нічого не відволікало. Але що робити, якщо літня людина, що страждає різними недугами, не бажає лікуватися?

У літньому віці ігнорування проблем зі здоров’ям загрожує найважчими наслідками — це розуміють лікарі, діти і онуки хворого. Однак самі хворі часто відмовляються дотримуватися рекомендацій лікаря, перестають приймати ліки з різних причин: одні, щоб заощадити на ліках, інші — тому що не довіряють нашим поліклінікам, треті — через те, що не розуміють профілактичної дії препаратів.

Рекомендації фахівців

Щоб переконати пенсіонера в необхідності лікування, фахівці приватного пансіонату «Срібний Вік» радять:

  • Розповісти літньому родичу про можливі наслідки і ускладнення його хвороби, що, ігноруючи проблему, він може повністю втратити здатність самостійно пересуватись, обслуговувати себе і навіть втратити дієздатність, що призведе до збільшення витрат на догляд та лікування.
  • Ще один аргумент — приватний пансіонат для людей похилого віку. Якщо близький не довіряє поліклінікам, можна розповісти про всі переваги спеціалізованих установ або відвезти в одне з них, щоб він сам зміг переконатися в комфортності проживання там. У приватному пансіонаті, крім цілодобового догляду та моніторингу стану здоров’я, персонал обов’язково контролює суворе дотримання всіх рекомендацій лікаря. Тут люди похилого віку відчувають себе як вдома.