Як грамотно організувати догляд за людиною похилого віку?

Догляд за літнім родичом — непростий і відповідальний процес, впоратися з яким можливо лише завдяки високій стриманості та увазі. Крім цих якостей, знадобляться ще певні медичні вміння і пізнання в психології.

Давайте розберемося, як найкраще доглядати за літньою людиною?
Старі люди, немов маленьким дітям, інколи навіть не можуть впоратися самостійно з деякими речами. Іноді допомога їм необхідна навіть в елементарних завданнях.

Вдома: своїми силами
Багато абсолютно впевнені, що ніхто, крім них самих, не зможе найкращим чином подбати про родича похилого віку. Для деяких важливе фінансове питання, адже самостійне обслуговування літнього не вимагає особливих грошових витрат.
Якщо Ви вважаєте, що пристарілій людині піде на користь перебування вдома, під вашою опікою, врахуйте пару найважливіших нюансів. В першу чергу, якщо ви хочете взяти на себе роль доглядальниці, вам варто набути медсестринськи навички. З погіршенням самопочуття Вашої близької людини, збільшується і кількість необхідних вами медичних умінь.
По-друге, доведеться запастися терпінням. Обслуговування літнього — це місія на невизначений термін. Ніяк неможливо дізнатися, скільки місяців або років ви будете виконувати обов’язки доглядальниці. Необхідність догляду за безпорадним родичем швидко та надзвичайно стомлює, забирає ваше право на вільний час, призводить до погіршення стосунків у сім’ї.

У спеціальному закладі
Пансіонати — це установи особливого призначення, призначені для пристарілих людей, які бажають прийняти постояльців з будь-яким станом здоров’я — як відносно самостійних, так і лежачих або важко хворих. У таких закладах передбачений курс повсякденного догляду за мешканцями, а також кілька відновлювальних програм. Численні будинки престарілих такого типу умовно поділяються на безкоштовні та платні установи.

Державні будинку престарілих
Поширена думка, що державні будинки для літніх людей — абсолютно не кращий вибір для розміщення близького родича. В якійсь мірі це правда: більшість безкоштовних пансіонатів страждають від недостатнього фінансування. Меблі і техніка в таких будинках пристарілих може не змінюватися десятками років, а на 10-15 мешканців припадає лише один-два співробітника.
Ресурси на планування дозвілля в бюджетних закладах також часто обмежені. А кошти для прання і прибирання, дотримання гігієни, догляду за собою часто вважаються дефіцитом.

Приватні будинки престарілих та пансіонати
Рівень комфорту в приватних будинках для літніх людей нітрохи не гірший, ніж всередині елітних заміських баз відпочинку. Приватні пансіонати для людей похилого віку часто знаходяться далеко від промислових районів, мають впорядковану територію, затишні номери на 1-4 постояльця.
Крім повсякденного контролю медиків, щоденних процедур і відновлювальних програм, мешканці мають доступ до всіляких розваг. Для внесення різноманітності в повсякденне дозвілля, постояльцям пропонуються тематичні майстер-класи та тренінги, ігри, навчальні заняття, колективні виходи на пікнік. Такий підхід здатний запобігти настанню нудьги, до якої так схильні люди у віці.
Розміщення родича в приватному будинку для літніх людей зазвичай платне. Ви можете внести оплату відразу за тривалий період, на місяць вперед і навіть в розстрочку. Передбачені також нетривалі реабілітаційні програми — 14 днів або більше. Не потрібно надавати будь-які довідки. Потенційному резиденту досить здати стандартні аналізи і підписати договір перед приїздом в пансіонат.

Який з варіантів догляду за людьми похилого вибрати?
Розміщення старого родича в спеціальній установі на платній основі — оптимальний вибір для тих, хто не має можливості проводити багато часу з літнім членом сім’ї.
Переваги звернення в приватний пансіонат «Срібний Вік» практично у всьому випереджають безкоштовні установи:
• Щоденний догляд;
• 5ти разове харчування ;
• Можливість цілодобового виклику лікаря;
• Допомога персоналу під час гігієнічних процедур;
• Щоденні прогулянки по мальовничій території;
• Спілкування і дозвілля.

Співробітники будинку пристарілих «Срібний Вік» в Чернівцях допомагають людям похилого віку знову знайти радість життя, спокій і не відчувати себе самотнім. Кожному гостю гарантовано чуйне ставлення і дбайливий догляд, моральна підтримка. На постійну турботу з боку персоналу може розраховувати кожен мешканець пансіонату.