Відновлення після інсульту

Виною тому хронічні стреси, неправильне харчування, нестача фізичних навантажень, шкідливі звички і відсутність культури профілактичного відвідування лікаря. Часто жертвами інсульту стають бізнесмени, великі начальники, голови домів і просто активні люди, із задоволенням присвячують себе улюбленій справі: адже саме вони можуть місяцями і роками ігнорувати такі тривожні симптоми прийдешньої біди, як періодичне підвищення артеріального тиску, хронічні головні болі або часте оніміння в кінцівках. Статистика свідчить, що щорічно від інсульту в Україні страждає понад 150 000 чоловік – населення великого міста.
Близько третини пацієнтів помирають в перші дні після нападу: це визначається масштабами пошкодження мозку і своєчасністю надання першої медичної допомоги. 70% тих, що вижили стають інвалідами, стикаючись з тимчасової або незворотної втратою звичних функцій: зору, слуху, рухливості кінцівок, здатності до професійної діяльності або самообслуговування.
Традиційно вважається, що інсульт – недуга літніх людей. І хоча середній вік пацієнтів складає близько 60-ти років, з кожним роком з таким діагнозом в неврологічних відділеннях все частіше виявляються чоловіки і жінки, ще не досягли пенсійного віку. Для них успішна реабілітація набуває вирішального значення – адже немає нічого страшнішого, ніж стати тягарем для престарілих батьків або дітей, ледь вступили в самостійне життя.