Що дешевше: приватний чи державний будинок престарілих? Міфи і реальність

Турбота про літньому родича — обов’язок кожної людини. З кожним роком кількість людей похилого віку зростає. У більшості членів сімей немає можливості і часу доглядати за людьми похилого віку, оскільки їм потрібно утримувати себе і свою сім’ю, а також займатися побутом. Тому в даному випадку оптимальним рішенням буде приміщення літнього родича в будинок для людей похилого віку.

 

У чому різниця державних і приватних будинків престарілих?

Що стосується приватного будинку престарілих, то в даному випадку тут все досить просто — Вам потрібно лише вибрати відповідну установу. Як орієнтири служать:

вартість утримання;

умови проживання;

діагноз людини похилого віку.

У приватному пансіонаті умови проживання літньої людини можуть бути індивідуально розписані під кожного постояльця. Це точно неможливо зробити в державному закладі, для всіх передбачена ідентична програма перебування. Що стосується рівня побутових умов, то приватний пансіонат буде набагато комфортніше, ніж державний. Причина відмінностей полягає в тому, що дані заклади значно відрізняються щодо фінансового забезпечення.

Невисока заробітна плата працівників державних будинків для людей похилого віку  не говорить на користь останніх. Тому персонал найчастіше зовсім доброзичливий, уважний або турботливий. Приплюсуйте до цього казенні умови в палатах і загальна картина самостійно складеться. Подібна атмосфера гнітюче впливає на літню людину — вони змушені не жити, а просто доживати свій вік. Найчастіше через це у підопічних спостерігається депресивний стан і загострення хвороб.

Також істотним недоліком при влаштуванні людини в державну установу є обов’язкова наявність путівки від соціальної служби. Для отримання направлення доведеться обійти далеко не один кабінет, вистояти черги і зібрати цілий пакет документів, але і це не гарантія, що літню  людину визначать в будинок для людей похилого віку. Що стосується вартості, то проживання в приватному пансіонаті виллється в кругленьку суму, але літня людина буде забезпечений всім необхідним і зможе спокійно дожити старість.

Підводячи підсумок, можна порадити одне — якщо літня людина Вам доога і дійсно бажаєте забезпечити йому гідну старість, то оптимальним варіантом буде приватний пансіонат з високим рівнем проживання і медобслуговування.