Серцева недостатність — перші ознаки і методика лікування

В Україні, як і в більшості економічно розвинених країн, захворюваність і смертність від серцево-судинної патології займає перше місце. За результатами епідеміологічних досліджень, поширеність артеріальної гіпертензії, хронічної серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця з року в рік зростає.

Розрізняють три основних стадії хронічної серцевої недостатності:

стадія I - прихована;
стадія II (А і Б) - відворотна і маловідворотна;
стадія III - невідворотна.

Ознаки серцевої недостатності
Першими симптомами недостатності кровообігу на початковій стадії є задишка і серцебиття при помірному фізичному навантаженні, які проходять в стані спокою. При цьому рух крові по судинах не порушено.

Остання необоротна стадія хвороби характеризується вираженими порушеннями обмінних процесів і дегеративні-дистрофічними змінами в усьому організмі (в органах і тканинах).
Методи лікування
Сучасний стандарт лікування літніх пацієнтів з серцевою недостатністю заснований на багатокомпонентному підході і включає в себе як медикаментозне лікування, так і немедикаментозні методи терапії.
Приватний пансіонат "СРІБНИЙ ВІК" для людей похилого віку надає послуги по догляду та реабілітації пацієнтів з серцевою недостатністю. Особлива увага приділяється регулярним фізичним тренуванням, 
які підвищують толерантність до фізичних навантажень, покращують якість життя хворих і сприятливо впливають на клінічний перебіг серцевої недостатності. Тактика вибору оптимального режиму тренувань 
залежить від вихідного стану пацієнта, супутніх захворювань і застосовуваної медикаментозної терапії.
За переносимості фізичних навантажень можна судити про ефективність проведеного лікування і планувати розширення фізичної активності літньої людини.