Реабілітація після переломів і різних травм опорно-рухового апарату

У геронтології синдром падіння — це самостійний медичний синдром, оскільки в похилому і старечому віці ризик падінь дуже високий через слабкість м’язів і порушення координації рухів. У зв’язку з порушеною мінералізацією і підвищеної крихкістю кісток будь-яке падіння старогЇ людини, навіть з висоти власного зросту, несе за собою величезну кількість серйозних проблем, таких як:

  • страх повторних падінь;
  • різні переломи: шийки стегна, променевої кістки та ін .;
  • травми опорно-рухового апарату.

У літніх людей процеси загоєння вкрай уповільнені, тому після переломів і травм їм необхідно тривале лікування , спеціальний догляд, спостереження і реабілітація.

Повний спокій і тривале лежаче положення чреваті такими ускладненнями, як застійна пневмонія, тромбоз, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і пролежні. Чим швидше людина активізується, тим швидше відновиться і уникне неприємних наслідків постільного режиму, оскільки фізичне навантаження прискорює процеси регенерації.

Попередження переломів і травм

Люди, у яких порушено відчуття рівноваги і координації рухів в результаті вікової дегенерації мозочкових структур мозку, повинні пересуватися за допомогою милиці, ходунків або іншої опори, їм не рекомендується носити біфокальні окуляри. При спуску або підйомі по сходах треба обов’язково триматися за поручні і дивитися під ноги.

Щоб знизити ризик падінь, в приміщенні, де живе літня людина, необхідно створити безбар’єрне середовище, в ньому не повинно бути ніяких перешкод, порогів, килимів з загнутими кутами, відкритих проводів та ін. Взуття, в тому числі домашні тапочки, повинні бути відповідного розміру і обов’язково з задником.

Методи реабілітації після переломів і травм

Будинок пристарілих для інвалідів надає послуги з реабілітації людей похилого і старечого віку після переломів і травм. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма, в яку входить цілий комплекс заходів, спрямованих на швидке одужання:

  • дихальні вправи з метою профілактики пневмонії;
  • лікувальний масаж для поліпшення кровообігу;
  • фізіотерапія і лікувальна гімнастика з використанням спеціального обладнання;
  • збалансована дієта.

Рух — головна умова успішного відновлення і повернення до звичного способу життя.

Реабілітація в умовах пансіонату дозволяє уникнути різного роду ускладнень і значно скоротити терміни відновлення. Зазвичай вона займає від трьох місяців до року залежно від віку, стану здоров’я та тяжкості перелому або травми опорно-рухового апарату.