Психологічна допомога людям похилого віку в приватному пансіонаті.

Багато літніх людей в нашій країні відчувають серйозні психологічні проблеми, які значно знижують якість життя і її тривалість. Інволюційні процеси, що проходять в організмі, відносяться до психічної діяльності, яка проявляється в різноманітних психічних станах, більшість з яких не супроводжується недоумством.

Ознаки психічного занепаду у літніх людей.

Психічний занепад — природний стан в літньому і похилому віці, що не позбавляє особу особливостей, у нього зберігається відчуття реальності, критичне ставлення до себе, емоційна стійкість, здатність адаптації в соціумі. Основні симптоми — зниження психоенергетики, життєвого і психічного тонусу.

До проявів психічного занепаду відносять:

-звуження кола інтересів;

-апатія і психічна астенія;

-підвищена стомлюваність;

-ослаблення пам’яті і концентрації уваги;

-пасивність і безініціативність;

-відчуття хворобливості, немочі, непотрібності.

 

Допомога психолога в приватних пансіонатах.

Пансіонат для літніх людей надає психологічну допомогу і підтримку людям старшого покоління. Вона грунтується на психосоматичних підходах до кожного конкретного пацієнта і включає психодіагностику і психокоррекцию відповідно до віку і психологічного статусу літньої людини.

 

До переваг приватного будинку престарілих можна віднести:

 

-високий рівень комфорту;

-строгий відбір персоналу;

-індивідуальний раціон харчування;

-різноманітне дозвілля;

-максимальний рівень безпеки;

-індивідуальний план реабілітації.

В даному закладі проводяться як групові, так і індивідуальні заняття з психологом, основне завдання яких — підтримувати впевненість в собі і інтелектуальний рівень пацієнтів, а також зберегти його емоційну стійкість.