Психічні відхилення в старості і як їх лікують в будинку для літніх людей

Старіння — природний процес, який характеризується цілим комплексом вікових змін і втратою важливих функцій організму. Дослідження вчених свідчать, що маса мозку, починаючи приблизно з 40-45 років, починає поступово знижуватися. Цей процес починається приблизно після 40-45 років, а до 75 років масова загибель нейронів в лобно-скроневих частках і зоровій корі в потиличній частці великих півкуль мозку зазвичай досягає 35-50%.

Психічні порушення і захворювання в старості

Вікові біологічні зміни в організмі і соціально-психологічні фактори сприяють розвитку у людей старшого покоління ряд психічних відхилень: психотичних і непсихотичних, в залежності від ступеня їх вираженості.

Будинок пристарілих для психічно хворих здійснює догляд за літніми пацієнтами з різними психічними відхиленнями, в тому числі:

  • астенічний синдром (психічна виснаженість, занепад);
  • емоційні, поведінкові та когнітивні порушення;
  • психічні розлади і захворювання, в тому числі різні види деменцій, хвороби Альцгеймера, Паркінсона, Піка та ін .;
  • негативні емоційні стани: депресія, іпохондрія, страхи.

У приватному спеціалізованому закладі створені всі умови для комфортного проживання постояльців, здійснюється належний догляд і психологічна підтримка, а також проводяться реабілітаційні заходи з використанням методів психологічної корекції і психотерапії, надається необхідна допомога при загрозливих для життя станах, що супроводжуються порушеннями психіки.