Пристрої для полегшення життя літньої людини

Сьогодні завдяки досягненням сучасної техніки цілком реально створити для людей похилого віку умови, щоб вони могли самі обслуговувати себе, виконувати різні дії, не вдаючись до сторонньої допомоги. Для цих цілей існує безліч відмінних пристроїв — зручних, простих в експлуатації, що працюють на пультах управління (що особливо важливо для людей з порушеннями рухової функції).

Уникнути появи пролежнів допоможуть спеціальні матраци з функцією швидкого перекидання пацієнтів. Якщо людині важко ходити, то завжди можна скористатися компактним приліжковим туалетом. Для лежачих хворих — вставні судна, що не роблять тиску та забезпечують максимальний комфорт.

Для пересування

Для переміщення по квартирі варто придбати ходунки. На вулиці літнім людям знадобиться тростинка, що забезпечує опору під час ходьби. Лежачим хворим знадобляться інвалідні коляски. Бажано, щоб люди похилого віку були огороджені від необхідності ходьби по сходах, оскільки це може привести до падінь і вкрай важких травм.

Складнощі з підйомом

Часто людям похилого віку важко не тільки пересуватися, але й сідати або ж підніматися. В такому випадку по всьому приміщенню необхідно повісити спеціальні поручні, які стануть точкою опори. У пансіонаті «Тепло любих» такими поручнями оснащені всі номери, туалет і ванна, коридори, хол. Крісла та стільці для зручності варто вибирати високі, оскільки сідати ні низьку меблі стареньким особливо важко.

Устаткування для ванної кімнати

У ванній кімнаті особливо важливо подбати про безпеку літньої людини. Щоб уникнути падіння, варто подбати про наявність антиковзаючого покриття. Душові кабіни слід обладнати пристроями для сидіння. Під час водних процедур потрібно стежити за людьми похилого віку, особливо якщо мова йде про людину з обмеженими можливостями.

Облаштування та безпека кухні

Уникнути побутових травм допоможе небитка посуд і відсутність в зоні доступу літньої людини гострих предметів, електричних приладів. Адже люди похилого віку можуть випадково поранитися, неправильно ввімкнути або вимкнути техніку, завдавши шкоди своєму здоров’ю.

Також з метою безпеки рекомендується обмежити доступ газу, використовуючи електричну плитку. Потрібно подбати й про захист від протікання води, щоб уникнути потопів у квартирі та гніву сусідів. Люди похилого віку страждають забудькуватістю, і це необхідно брати до уваги.

Проблеми зі слухом

Порушення слухової функції знижує якість життя людей похилого віку. У них виникають труднощі зі спілкуванням, переглядом телевізора. Вирішити проблему допоможуть спеціальні навушники, хороший слуховий апарат.

Проблеми із зором

Люди похилого віку, особливо після 80 років, мають проблеми із зором. Для безпеки рекомендується тримати світло в приміщенні завжди включеним. У нічний час потрібно використовувати спеціальні світильники, бра, що забезпечують м’яке освітлення. Знизити навантаження на зорові органи допоможуть також аудіокниги.

Питання безпеки

Що робити, якщо вас довго немає вдома? Чи можна залишати літню людину одну? Фахівці рекомендують подбати про контроль і нагляд, навіть якщо мова не йде про лежачого хворого. Справа в тому, що під час відсутності родичів похилого віку часто відкривають двері незнайомим людям.

Результати можуть бути абсолютно непередбачуваними та вкрай неприємними, адже зараз розвелося дуже багато шахраїв. Тому важливо, щоб хтось із членів сім’ї завжди знаходився вдома поруч із літньою людиною. Якщо ж це неможливо, варто скористатися допомогою волонтерів, послугами приходить доглядальниці.

Як полегшити життя літньої людини?

Щоб літня людина відчувала себе комфортно та безпечно, рекомендується:

  • Переставити меблі таким чином, щоб полегшити доступ до потрібних предметів.
  • Полиці, шафи повісити так, щоб було легко до них дотягнутися.
  • Позбутися порогів.
  • Біля ліжка залишати пристосування для пересування (тростину, інвалідну коляску або ж ходунки).

У пансіонаті «СРІБНИЙ ВІК» поруч із людьми похилого віку завжди знаходяться досвідчені співробітники, доглядальниці, а наявність необхідного обладнання дозволяє гарантувати безпеку та комфорт постояльців.