Прийом ліків у похилому віці

Будинок пристарілих у Чернівцях «Срібний Вік» забезпечує людям похилого віку прекрасні умови проживання та кваліфіковану медичну допомогу. Щодня стежити за температурою і тиском, регулярно давати постояльцям потрібні ліки в правильному дозуванні — прямий обов’язок співробітників пансіонату для літніх людей і запорука успішного лікування ваших улюблених бабусь і дідусів.

У цій замітці співробітники нашого будинку престарілих розкажуть про особливості прийому лікарських препаратів саме в похилому віці.

Звичайно, ліки приймають люди будь-якого віку. Але, згідно зі статистикою, люди похилого віку застосовують ліки частіше, більш тривалими курсами і, як правило, більше, ніж один препарат щодня. Це пов’язано з тим, що в зрілому віці порушується метаболізм, загострюються багато хронічні захворювання, збільшується травматизм і знижується імунітет. У деяких випадках, приймати медикаменти потрібно епізодично, курсами. Іншим постояльцям будинку для людей похилого віку під Києвом — призначено постійне застосування ліків.

Які ж нюанси важливо враховувати літнім людям при проходженні медикаментозного лікування?

Старіння організму і ліки
Лікарі будинку престарілих «Срібний Вік» відзначають, що при призначенні ліків людям похилого віку потрібен особливий підхід. Важливо враховувати вікові зміни обміну речовин. Часто, в силу великої завантаженості, лікарі міських поліклінік не можуть приділити достатньо часу кожного пацієнта і провести ретельне обстеження і діагностику. Пенсіонерам призначають ті ж ліки, що і молодим людям, але нерідко трапляється так, що ліки, які допомагали в юності, в похилому віці не тільки перестають діяти, але часом можуть навіть зашкодити організму. Це пов’язано з тим, що старіння провокує розвиток одночасно безлічі прихованих захворювань, про які пацієнт може навіть не здогадуватися. Комплексне медикаментозне лікування в такому випадку має відбуватися за допомогою різних лікарських форм препаратів: таблеток, ін’єкцій, крапельниць і т.д., що досить проблематично здійснити в домашніх умовах.

Ось чому важливо, щоб не тільки люди похилого віку, а й їхні діти або онуки уважно стежили за призначенням ліків. Якщо, через зайнятість, поруч з літньою людиною під час лікування нікому залишатися постійно — раціональним рішенням буде знайти приватний будинок престарілих в місті Київ. Там лікування літньої людини буде грамотним, своєчасним і повноцінним.

Особливості прийому ліків після 60 років
Кваліфіковані лікарі будинку престарілих у Чернівцях і області акцентують увагу кожного постояльця і ​​їх родичів на те, що в похилому віці лікування медичними препаратами повинно супроводжуватися розумним і раціональним підходом. З чим це пов’язано?

  • Уповільнення обміну речовин в літньому віці.
    Людський організм в процесі старіння починає швидше втрачати рідину, що може призводити до зневоднення. Крім цього — сповільнюється робота нирок З огляду на ці факти ліки діють довше, і активніше, ніж у молодих людей і повільніше виводяться з організму. У зв’язку з цим потрібно дуже уважно ставитися до дозувань препаратів, що приймаються.
  • Зміна обміну білків у літніх людей. У зв’язку зі змінами білкового обміну порушується ланцюжок хімічних реакцій в організмі літніх людей. Крім цього, в силу вікових причин, циркуляція крові в кровоносних судинах погіршується. Це призводить до того, що діючі речовини препаратів гірше доставляються до місця їх дії, а в деяких випадках ліки стають менш активними і більш токсичними. Тому важливо скорегувати дозування, кратність прийому або лікарську форму препаратів.
  • Зміни в роботі печенілюдей поважного віку.В силу змін в роботі печінки одніпрепарати можуть виявитися токсичними і викликати небажані побічні ефекти, а інші — не принести прогнозованого результату в лікуванні.

Ось чому, при призначенні нових препаратів, важливий постійний контроль лікаря, який зможе вчасно відкоригувати дози або оперативно підібрати більш ефективні ліки.

Лікування різних хвороб похилого віку за допомогою медикаментів
Фахівці елітного будинку для старих у Чернівцях одностайні — будь-які лікарські препарати повинні призначатися кваліфікованим лікарем на підставі повноцінного обстеження і грамотно певного діагнозу.

Після призначення приймати всі прописані медикаменти потрібно строго по інструкції і обов’язково в тому дозуванні, яка рекомендована лікарем. Тому, якщо ваш літній родич має проблеми з пам’яттю, контролювати прийом ліків повинні близькі, щоб уникнути пропуску або прийому подвійної дози. У разі, коли літня людина живе один, потрібно або встановлювати будильник, або заручитися допомогою доглядальниці, або визначити літньої людини в комфортний і сучасний будинок для людей похилого віку, де за прийомом ліків будуть стежити спеціально навчений персонал. Перебуваючи під постійним лікарським контролем, літня людина може не побоюватися побічних явищ від ліків — при перших же їх проявах лікарі оперативно поміняють препарат, дозування, або — схему прийому.