престаріле недоумство

Одним з основних напрямків Будинки для літніх людей «Срібний Століття» є догляд за людьми похилого віку, що страждають різними важкими і невиліковними недугами, в тому числі на престаріле недоумство. Догляд за такими хворими в домашніх умовах вимагає від родичів не тільки часу, сил, терпіння, а й певних знань. Найнята доглядальниця не завжди має навички роботи і спеціальну підготовку. Кращий варіант в таких випадках — пансіонат для людей похилого віку. Тут кожного пацієнта із престарілим недоумством, незалежно від стадії захворювання, надається необхідний догляд, увага і турбота з метою підвищення якості життя.

Стадії деменції
Престаріле слабоумство проявляється по-різному, в залежності від стадії хвороби:

 • Перша стадія — втрата почуття реальності. Люди похилого віку можуть вести бесіду, але постійно повторюють одні й ті ж слова або фрази, говорять різного роду речі, які не відповідають дійсності, часто безпричинно звинувачують оточуючих.
 • Друга стадія — повернення в минуле. Хворий живе своїми спогадами. Він не може контролювати свої почуття і емоції, втрачає пам’ять і соціальні навички. Для цього періоду характерно погіршення фізичного стану і орієнтації у часі. На другій стадії спестарілого недоумства люди перестають стежити за собою, у них поступово порушується мова. Дуже часто вони йдуть з дому, оскільки відчувають небезпеку.

Особливості догляду за хворими зі старечим недоумством
При догляді за людьми похилого віку з деменцією необхідно:

 • Створення комфортної та безпечної обстановки, що забезпечує здоров’я літніх людей.
 • Підбір необхідних лікарських засобів, постійний контроль стану здоров’я.
 • Організація режиму дня та повноцінного харчування.

Хворому з деменцією слід встановити режим дня, зберігши всі його звичні заняття, щоб повсякденне життя літньої людини була для нього розміреним і організованою. Режим дає хворим людям почуття більшої впевненості і захищеності. Слід підтримувати їх незалежність, це дозволить зберегти почуття самоповаги. Терпимість, привітність і незворушність в будь-якій конфліктній ситуації дозволять уникнути проявів агресії. Завжди треба пам’ятати, що провини людини немає, причина неадекватної поведінки — його хвороби. Виконання нескладних і доступних завдань дозволить створити умови для прояву здібностей хворого, підвищить його значущість у власних очах і відчуття самодостатності.

Необхідно пам’ятати, престаріле слабоумство — невиліковне прогресуюче захворювання, тому людина може швидко змінюватися. Амнезія і порушення координації підвищують ризик отримання травми, тому в приміщенні потрібно створити безпечні для хворого умови.

Дуже корисні для хворого, який страждає на престаріле недоумство, фізичні вправи, але навантаження повинна відповідати стану літньої людини.

Спілкування з хворим старечим недоумством
З розвитком недоумства спілкування зі старим людиною ускладнюється. У таких випадках рекомендується:

 • переконатися, що літньої людини ніщо не відволікає, і він вас слухає;
 • вимовляти слова повільно і чітко, дивлячись в очі хворого;
 • піклуватися, торкаючись до пацієнта, якщо це не викликає у нього дискомфорт;
  перевіряти гостроту зору і слуху хворого;
 • звертати увагу на несловесні форми вираження почуттів і емоцій.

Щоб старий чоловік не втратив повністю пам’ять, використовуються наочні посібники, які вибираються в залежності від особистих якість хворого і його інтересів. Вони допомагають згадати певні речі і відчути себе впевненіше.

Особиста гігієна
Надаючи допомогу хворому під час купання і особистої гігієни, необхідно проявляти делікатність і зберігати його гідність. Прийняття душу краще купання у ванні. Хворий повинен робити самостійно все, з чим може впоратися. При купанні не слід забувати про безпеку літньої людини. Всі навколишні предмети — ручка або перила, додатковий стілець, повинні бути надійно закріплені.

Відвідування туалету
Старі люди із недоумством часто забувають, де знаходиться туалет, і що в ньому треба робити. Краще встановити певний режим відвідування туалету, а поруч з ліжком поставити нічний горщик.

Харчування
Хворі на старече недоумство часто забувають, як користуватися столовими приборами. На пізніх стадіях хвороби зазвичай виникають проблеми з жуванням і ковтанням, хворих доводиться годувати з ложечки. Деменція у літніх людей розвивається не тільки через загальне старіння організму, але і через дефіцит поживних речовин, тому їх харчування повинно бути раціональним і повноцінним.

У нашому Будинку для людей похилого віку «Срібний Вік» хворі, які страждають на деменцію, можуть бути впевнені, що необхідна допомога завжди поруч — 24 години на добу. Ми робимо все, щоб вони отримували належний догляд, увагу і турботу, щоб їхні близькі були впевнені в тому, що рідна людина знаходиться в надійних руках.