Порушення сну у літніх. 5 ефективних методів боротьби

У міру старіння ми часто помічаємо зміни в структурі сну, такі як сонливість раніше покладеного часу, ранні пробудження або менш глибокий сон. Проте, порушення сну, почуття недосипання, нічні пробудження і інші симптоми безсоння не є нормою в літньому віці. Сон в старості так само важливий для вашого фізичного і емоційного здоров’я, як і в молодості.

 

Хороший нічний сон допомагає поліпшити концентрацію і формування пам’яті, дозволяє вашому організму відновлювати будь-які пошкодження клітин, що відбулися протягом дня, і освіжає вашу імунну систему, що, в свою чергу, допомагає запобігти різним захворюванням. Люди похилого віку, які погано сплять, частіше страждають від депресії, проблем з увагою і пам’яттю, надмірної денною сонливістю і відчувають більше проблем з сном. Недостатній сон може також привести до серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи підвищений ризик серцево-судинних захворювань, діабет, проблем з вагою і раком молочної залози у жінок похилого віку.

Щоб поліпшити якість сну, важливо розуміти причини, що лежать в основі вашого сну. Наступні поради від будинку престарілих допоможуть вам виявити і подолати вікові проблеми зі сном, добре виспатися вночі і поліпшити якість вашого життя.

5 методів боротьби з безсонням

У той час як тривалість сну варіюється від людини до людини, більшості людей похилого віку потрібно від 7,5 до 9 годин сну на добу. Ось 5 ефективних методів поліпшити свій сон в старості:

 

Порада 1. Змінити спосіб життя і час відходу до сну — лягати спати раніше в один і той же час увечері, заповнювати дефіцит нічного сну вдень.

 

Порада 2.Уникати  стресу і супутніх шкідливих звичок (депресія, пізній відхід до сну, недолік в русі, захоплення гаджетами на ніч, зловживання сигаретами, алкоголем і кавою і т.д.)

Порада 3. Налаштувати своє спальне місце:

 

переконайтеся, що матрац на якому ви спите досить комфортний і зберігає фізіологічно правильне положення хребта протягом сну;

провітрюйте спальню перед сном;

переконайтеся що в спальні тихо, темно і прохолодно;

приберіть з поля зору годинник — це позбавить від тривоги протягом спостереження за часом, якщо ви раптово прокинетеся вночі.

Порада 4. Дотримуйтеся дієти і вправ для поліпшення сну — не переїдайте на ніч, їжте низькокалорійну легко засвоювану їжу; медитуйте, практикуйте розслаблюючі техніки дихання перед сном.

 

Порада 5: Зменшіть психічне напруження і навантаження на мозок — втома і занепокоєння, що виникають протягом дня можуть заважати спати ночами. Важливо навчитися відпускати думки і переживання, коли приходить час для сну.