Перелом шийки стегна — повертаємо людей до повноцінного життя

Перелом шийки стегна – досить поширений вид травмування. Згідно зі статистичними даними, він займає близько 6,5% від загального числа травм, що досить багато. Особливо з огляду на той факт, що смертність становить 20-40%. Цей показник стабільний протягом десятиліть, незважаючи на прогресивні методи лікування.

Примітно, що ризик отримати таку травму сильно залежить від віку. Лише один випадок з десяти доводиться на молодих людей. Як правило, через дорожньо-транспортних пригод, падінь з висоти, травмування на виробництві.

У 9 з 10 випадків відбувається перелом шийки стегна у літніх людей. І частіше страждають від нього жінки, адже жіночий організм особливо сильно схильний до втрати кальцію. Вагітність, годування груддю, ендокринні розлади в старшому віці, гормональні збої – все це послаблює організм і особливо кістки. Результат таких фізіологічних особливостей закономірний.

Чому так небезпечний перелом шийки стегна в похилому віці?

Стегнова кістка – найбільша в людському організмі. Перебуваючи у верхній частині ноги, вона приймає на себе основне навантаження, коли людина перебуває у вертикальному положенні. Сама по собі вона досить міцна і складається з трьох основних частин – шийки, головки і тіла.

Стегнова кістка разом з клубової утворює тазостегновий суглоб. Головка стегнової кістки входить в суглобову западину клубової, а шийка з’єднує її з основною частиною. І в цій зв’язці шийка – найслабша ланка. Переконайтеся в цьому самі, глянувши на фото перелому шийки стегна.

 

Перелом шийки стегна - повертаємо людей до повноцінного життя

Перелом шийки – важка травма, яка порушує роботу багатьох органів і систем. Можливі наслідки цієї травми досить небезпечні:

 • порушення кровообігу, провокує омертвіння головки. В результаті прогресує некроз і відбуваються незворотні трансформації;
 • формування помилкового суглоба посеред уламків кістки при її незрощенні;
 • ймовірність утворення тромбозу вен через
 • тривалої нерухомості;
  застої мокротиння, що підвищують ризик розвитку пневмоній.

Тобто страшний не стільки сам факт перелому, скільки тривала обездвиженность через травму. Крім вищевказаних проблем, серйозну небезпеку представляють пролежні, порушення діяльності сечостатевої системи. Уникнути цього можна, якщо своєчасно пройти лікування перелому шийки стегна і реабілітацію.

Як лікується перелом шийки?

Існують консервативна і оперативна стратегії лікування. До першої вдаються у випадках, якщо хірургічне втручання неможливе в силу певних причин. Вона полягає в тому, щоб знерухомити пошкоджену частину тіла до того часу, поки кістка зростається. Таке лікування у літньої людини займає від шести до восьми місяців, що в такому віці рівнозначно катастрофі.

 

Перелом шийки стегна - повертаємо людей до повноцінного життя

 

 

Оперативне лікування дозволяє скоротити час зрощення до п’яти місяців і менш. В даний найбільш поширені дві методики:

 

 • Остеосинтез. Скріплення суглоба або кісток за допомогою спеціальних гвинтів. Метод не використовується в разі перенесених інфарктів та інсультів.
 • Ендопротезування. Заміна суглоба шийки стегна. Даний метод застосовується на порядок частіше, особливо в старшому віці. Він підходить також при ускладненнях у вигляді зміщення уламків, роздробленості кісток, некрозі головки.

 

 

Втім, незалежно від способу лікування не менш важливою є якісна реабілітація після перелому стегна.

 

Чому важлива грамотна реабілітація та догляд за хворим з переломом шийки стегна?

Така травма надовго вибиває людину зі звичайного ритму життя. Як правило, відновлення і його швидкість залежать від стану здоров’я пацієнта, супутніх захворювань і якості реабілітації. Суть в тому, щоб дотримати в належній мірі постільний режим, але вчасно приступити до реабілітаційної програми.

Грамотно складена реабілітація дає можливість людині відновитися в більш короткий термін, уникнувши при цьому негативних наслідків для здоров’я, в тому числі необоротних. Спеціаліст:

 • розробляє індивідуальний план відновлювальних заходів;
 • стежить за ходом відновлення і показниками здоров’я;
 • контролює виникнення ускладнень, при необхідності вносить коректування.

При переломі шийки стегна реабілітація включає в себе цілу систему заходів, які підбираються компетентним лікарем так, щоб не завдати шкоди і домогтися максимального результату. У неї традиційно входять:

 • Лікувальна фізкультура.
 • Фізіотерапевтичні процедури.
 • Прийом лікарських препаратів.
 • Дієтичне харчування.
 • Масаж.
 • Психологічні консультації.

Всі разом вони дають людині можливість повернути найкращу можливу форму. І краще цю роботу довірити перевіреним фахівцям, адже реабілітація після перелому шийки стегна в домашніх умовах майже завжди займає більше часу і дає набагато скромніші результати.

«Срібний Вік» – професійна турбота і допомога у відновленні

Щиро бажаєте допомогти близькій людині, з яким трапилася біда? Реабілітація при переломі шийки стегна у літніх людей і догляд за ними принесуть набагато більше користі, якщо цим займуться компетентні фахівці.

Геріатричний пансіонат «Срібний Вік» має все необхідне для того, щоб повертати здоров’я і здатність до повноцінного життя:

 • спостереження медичного персоналу в режимі 24/7;
 • матеріально-технічна база для фізкультурних вправ;
 • спеціальна система дієтичного харчування;
 • затишна обстановка і атмосфера;
 • розвинена соціальна життя.

Найцінніше, що ми можемо запропонувати для реабілітації після перелому шийки стегна – це наші фахівці. Кожен співробітник зі штату «Срібний вік» має великий практичний досвід догляду і допомоги у відновленні після перелому шийки стегна у літніх. Їх увага і турбота, індивідуальний підхід стають справжньою опорою і підтримкою людям, які пережили таку серйозну травму. Пацієнти в нашому центрі набагато охочіше і з більшою віддачею працюють на тим, щоб повернутися до нормального життя і швидше досягають цієї мети.