Особливості догляду за лежачим хворим після інсульту в приватному будинку для престарілих

Інсульт це тяжке захворювання, яке часто призводить до сумного результату. Навіть якщо у хворого вистачило сил впоратися з недугою, якість його життя після перенесеного інсульту значно погіршується. Це може проявлятися по різному: від невеликих обмежень в нормальному функціонуванні організму до практично повної втрати дієздатності.

Після встановленого діагнозу інсульт догляд за пацієнтом включає цілий комплекс реабілітаційних процедур. Від правильного догляду залежить не тільки якість життя хворого, але і ймовірність повторного удару, розвиток супутніх захворювань і серйозних ускладнень.Якщо в силу різноманітних причин рідні виявляються не в змозі забезпечити хворому повноцінний догляд після інсультуі психологічну підтримку, то спеціалізований пансіонат – це найбільш оптимальний варіант, який дає людині реальний шанс повернутися до нормального життя.

Які складності має догляд за лежачим хворим після інсульту?

Комплексний догляд за хворим після інсульту пов’язаний з певними труднощами. Втрачена працездатність на неспроможність до самообслуговування – не найстрашніше, що відбувається хворими. Крім цього у них спостерігається:

 • втрата чутливості різних частин тіла та рухомості;
 • порушення когнітивних функцій, нездатність запам’ятовувати інформацію і мислити логічно;
 • порушення мови і зору, щоускладнює контактування з зовнішнім світом;
 • порушення роботи внутрішніх органів, відсутність контролю за сечовипусканням і дефекацією;
 • порушення функцій жування і ковтання та багато іншого.

Щоб мінімізувати наслідки інсульту, пацієнтів потрібно відправити в дім престарілих, де будуть проводитись необхідні щоденні заняття з неврологом, фахівцем ЛФК, масажистом, логопедом, а іноді і психіатром. У побутових умовах забезпечити комплексний догляд за літньою людиною після інсульту і створити сприятливі умови для реабілітації буває неможливо. Родичам необхідно щохвилини перебувати поруч із хворим, допомагати йому з прийомом їжі і здійсненням особистої гігієни. Якщо для цього немає можливостей, платний будинок престарілих може стати справжнім порятунком.

Які послуги включає догляд за паралізованим після інсульту?

Догляд за лежачими хворими після інсульту потребує майже цілодобової присутності поруч з пацієнтом. У пансіонаті є різноманітні програми: по реабілітації та постійного проживання. Кожен хворий має право одужати і пройти відновлення, але коли приходить старість і людям похилого віку складно доглядати за собою і забезпечувати побут, то вони заслуговують на гідні умови в затишному будинку. У приватному будинку престарілих надаються наступні послуги:

 • гігієнічний догляд: умивання, допомога у здійсненні природних потреб, зміна постільної і натільної білизни, догляд за нігтями та волоссям;
 • допомога в харчуванні, в переміщенні;
 • профілактика пролежнів: обробка шкіри спеціальними медикаментами, легкий масаж та використання противопролежневих медичних виробів – спеціальні матраци та ін.;
 • профілактика ускладнень: запалення легенів, тромбозів і інших супутніх захворювань;
 • боротьба з підвищеним артеріальним тиском, профілактика повторних інсультів;
 • психологічна допомога, відновлення рухових функцій і мови;
 • п’ятиразове збалансоване харчування, складене згідно з рекомендаціями дієтолога.

Приватний будинок престарілих – це найкращій варіант для лежачої людини. В комфортних умовах під постійним наглядом досвідчених медичних працівників період реабілітації пройде значно успішніше.