Люди похилого віку у Європі відпочивають у будинку для літніх людей через престарілий егоїзм

Престарілий егоїзм спостерігається у людей, які в активні роки займали керівні посади, багато спілкувалися, чия думка завжди враховувалося. Тепер, з огляду на вік, виходу на пенсію, вони все ще відчувають потребу впливу на оточуючих і намагаються, як можуть, її задовольнити. Багато важить і характер людини – лідерські якості, консервативність, прагнення до повчань. Причини і ознаки даного стану обговоримо в статті.

Поради психолога
Престарілий егоїзм – межа між нормою і хворобливим станом. При неправильному реагуванні на старого його психічний стан лише погіршиться. Зберегти відносини з літніми батьками допоможуть поради психолога:

  • спілкуйтеся спокійно, лагідно, але твердо, не дозволяючи собою маніпулювати;
  • приділяйте увагу, обговорюйте їх претензії, вимоги, але в принципових питаннях зберігайте свою позицію, аргументуйте її;
  • виставлення кордону – сфери, на які ніякі капризи і вимоги поширюватися не можуть, наприклад, ваше особисте життя або призначення лікаря;
  • ставтесь доброзичливо, регулярно проявляйте любов і увагу – говоріть добрі слова, дякуйте, радьтеся, робіть подарунки.

Люди похилого віку як примхливі діти
Особи, які страждають на престарілий егоїзм, надмірно примхливі, як діти – щось вимагають, дуються, ображаються через дрібниці. Прискіпливі, скандалять з найменшого приводу і при першій-ліпшій можливості повчають, консервативні в поглядах (будь-яка зміна в звичному ритмі життя або інший її сфері викликає роздратування і гнів старого). У владі егоїзму вони часто нерозговірливі (не слухають аргументів, наполягаючи на своєму), нескінченно повчають, читають нотації, висловлюють невдоволення з приводу недостатнього їм уваги.

Зіпсовані відносини з літніми батьками
Нерідкі ситуації, коли на тлі престарілий егоїзму між дітьми і людьми похилого віку виникають конфлікти. Дорослим дітям важливо розуміти, що це – психічна особливість віку,  так поводиться не спеціально, він не може зусиллям волі скорегувати поведінку. Швидше за все, він турбується про вас і своїми вимогами намагається висловити турботу, хоч і в настільки неприйнятною формі – інакше зараз він не може. Правильна поведінка свідомих дітей – запорука спокою в сім’ї.

Особливості нервової системи

Престарілий егоїзм – не хвороба, але особливість психіки. У несприятливу екологічну ситуацію, при постійних конфліктах характер людини буде все більше погіршуватися аж до розвитку ряду психічних захворювань. Якщо оточення будинку напружена, регулярно трапляються скандали, правильним рішенням дітей стане оформлення літнього батька в будинку для людей похилого віку. Наші співробітники навчені навичкам спілкування з людьми похилого віку і, з огляду на особливості нервової системи вікових пацієнтів, зможуть оточити їх таким потрібним теплом, увагою і турботою.