Хвороба Паркінсона. Правила догляду за хворим.

Хвороба Паркінсона — це повільно прогресуюча загибель нервових клітин, що відповідають за рухові функції людини. Хвороба Паркінсона є другим за нейродегенеративних захворюванням після хвороби Альцгеймера. Нею страждають молоді і літні. В цілому, за статистикою, 1% світового населення, що переступили 60-річний поріг, лікуються від хвороби Паркінсона.

На жаль, хвороба Паркінсона маловивчений, невиліковна, для неї не існує лабораторної діагностики. І хоча вона не впливає на термін життя пацієнта, але доставляє серйозні проблеми самому хворому, і особливо його оточенню. Виходом з положення для хворих з такою діагностикою, і особливо для їх родичів, є приватні будинки престарілих для літніх людей.

Людина не самотня, він знаходиться в суспільстві собі подібних, яким цілодобово забезпечується увагу і професійний належний догляд. Від ранньої діагностики залежить успіх лікування хворого. Однак розпізнати перші ознаки захворювання хвороби Паркінсона важко навіть для лікарів. І все ж, існує певний перелік симптомів, які повинні насторожити близьких.

Основні ознаки хвороби Паркінсона

 1. Безсоння, пов’язана зі станом депресії.
  2. Труднощі в зав’язуванні шнурків, прийомі їжі.
  3. Тремор рук і ніг (як правило, спочатку з одного боку тіла) в стані спокою.
  4. Підвищена повільність і жорсткість в русі.
  Поява цих ознак повинні змусити близьких прискорити похід до фахівця.
  При прогресуванні хвороби виникають інші ускладнення:
  1. Проблеми з мімікою (хворому важко посміхатися, його обличчя схоже на маску).
  2. Характерна скутість шиї і верхньої частини спини (сгорбленность).
  3. Зміна ходи (уповільнена шаркающая ходьба дрібними кроками).
  4. Утруднене ковтання через нерегулярне випорожнення шлунка.
  5. Порушення в роботі гладкої мускулатури.
  6. Втрата контролю за становищем свого тіла.
  Подальші, часто агресивні, зміни в психіці людини з хворобою Паркінсона призводять до його неспроможності піклуватися про себе.

 

Хвороба Паркінсона. Правила догляду за хворими в будинку для літніх людей

Хвороба Паркінсона — довга, важка і прогресуюча, вимагає належного кваліфікованого догляду за пацієнтом. Оскільки медикаментозне лікування проводиться вже в яскраво вираженій стадії захворювання, на першому плані перш за все варто належний догляд за хворим в силу його неспроможності у самозабезпеченні.
У нашому будинку для літніх людей  СРІБНИЙ ВІК   ви можете отримати весь необхідний комплекс послуг і допомоги пацієнтам з хворобою Паркінсона. Кваліфікований медичний персонал забезпечує геріатричний догляд за людьми похилого віку 24 години на добу 7 днів на тиждень. Будь-які побутові питання забезпечені адміністраторами та персоналом: комфортне проживання в затишних номерах, дієтичне і смачне харчування, приготовлене нашими дбайливими кухарями, прогулянки в супроводі досвідчених доглядальниць і організоване дозвілля для пенсіонерів, який проводять наші аніматори. Все, щоб у старшого покоління був гарний настрій, самопочуття і відчуття повноцінного життя!