Енурез у літніх людей

Енурез може проявитися в будь-якому віці, але частіше за все він зустрічається у літніх людей. За даними ВООЗ, кожна п’ята людина старше 40 років страждає від гіперактивного сечового міхура і часті позиви до сечовипускання. З віком цей показник збільшується і в будинку для літніх людей більше третини від числа пацієнтів можуть мати проблеми з нетриманням сечі.
Енурез у літніх людей не є нормою. У переважній більшості випадків з цим захворюванням може допомогти впоратися добре навчений фахівець.
Причини і симптоми.
Причини, що лежать в основі виникнення нетримання сечі у літніх людей різноманітні. Це може бути щось настільки просте, як брак питної води або більш серйозний стан, таке як запалення стінки сечового міхура. Деякі захворювання в старості можуть привести до нетримання сечі, такі як розсіяний склероз і хвороба Альцгеймера. У жінок в літньому віці настання менопаузи може спровокувати розвиток енурезу, а у чоловіків проблеми з простатою можуть утруднити сечовипускання. Навіть такі звичайні щоденні напої, як кава або чай, а також прийом деяких лікарських препаратів можуть погіршити роботу вашого сечового міхура. Серед симптомів можна виділити основні: часті позиви в туалет, печіння і тягнуть болі, відчуття дискомфорту в низу живота, поява субфебрильної температури.
Методи лікування енурезу
Після постановки діагнозу енурез, у літніх людей лікування може включати поведінкову і медикаментозну терапію, курс апаратної терапії і хірургічне втручання. У більшості випадків дане захворювання на 100 відсотків піддається лікуванню і частіше за все обходитися без операційного втручання.
Зазвичай першим етапом лікування є поведінкова терапія, яка часто допомагає позбутися від нетримання. Лікування може включати в себе тренування сечового міхура, заплановані походи до вбиральні, вправи для м’язів тазового дна, а також дозованим харчуванням і прийомом рідини.
Медикаментозну терапію часто використовують у поєднанні з поведінкової і призначають:
Антихолінергічні або спазмолітичні препарати
гормональні препарати
Антибіотики (за потребою)
На додаток до цих методів лікування додатково можуть бути призначені курси апаратної терапії, оптимально відповідні пацієнту в його конкретному випадку.
Хірургічне втручання — це варіант, який зазвичай обговорюється тільки після того, як були випробувані всі інші варіанти лікування.
Якщо ваша близька літня людина страждає від енурезу, будь ласка, пам’ятайте, що це виліковний стан! Найголовніше вчасно звернутися за професійною медичною допомогою. При правильному і своєчасному лікуванні ваша близька людина скоро позбудиться від болісних і частих сечовипускань і знову почне в повній мірі насолоджуватися життям.