Догляд за людьми з нетриманням під час коронавірусної пандемії:

 що необхідно знати

В результаті глобальної кризи в галузі охорони здоров’я, спричиненої коронавірусом, існує ряд рекомендацій щодо ефективних гігієнічних заходів, особливо, коли мова йде про догляд за літніми родичами.

На сьогоднішній день люди похилого віку є населенням з найбільшим ризиком зараження COVID-19. Тому особливо важливо вжити крайніх, але необхідних заходів, щоб запобігти поширенню вірусу.

Чому літні люди потребують особливого захисту від коронавірусу?

Причина, по якій люди похилого віку в даний час мають більш високий ризик, полягає в тому, що вірус переважно атакує людей з основними захворюваннями. Зазначена вікова група, як правило, страждає на хронічні захворювання, а деякі люди одночасно від кількох, тому ви повинні проявляти особливу обережність при спілкуванні з іншими людьми. Ви повинні нести відповідальність за себе і за тих, хто вас оточує.

Ми зібрали для вас найважливішу інформацію про те, як забезпечити безпечний догляд в період коронавирусной пандемії. Ці знання стануть у пригоді при догляді за пацієнтами і в стаціонарах, і в будинках для людей похилого віку, і на дому, оскільки багато хто з таких людей відносяться до груп ризику. Крім того, якісний догляд без близького контакту часто неможливий. А зараз при догляді за людьми з нетриманням особливо важливо захистити від інфекції і їх самих, і тих, хто про них піклується.

Дотримання базової гігієни в догляді за пацієнтами з нетриманням сечі та калу

Важливо знати, що людська сеча сама по собі стерильна, за винятком випадків бактеріальних інфекцій, таких як цистит. Офіційних підтверджень виявлення нового коронавируса в зразках сечі на сьогоднішній день немає. Тому при контакті з уриною ніяких додаткових гігієнічних заходів не потрібно. Але про звичайні процедури, такі як регулярна дезінфекція рук і поверхонь при догляді за людиною з нетриманням сечі, звісно, забувати не можна, а проводити їх необхідно особливо ретельно.

По-іншому йде справа, якщо людина, потребує догляду і хворий на COVID-19, страждає нетриманням калу, так як, можливо, в зразках випорожнень таких пацієнтів міститься коронавірус. Поки що достеменно невідомо, чи можна заразитися при контакті з фекаліями (калом) хворого. Тому, в разі діареї у хворого, на додаток до медичних рукавичок необхідно надягати захисний костюм, захисні окуляри і багатошарову медичну маску, що щільно прилягає для захисту рота і носа. У цій ситуації можна орієнтуватися на протоколи медичного захисту, що застосовуються при роботі з коронавірусними інфекціями.

Прості правила гігієни допомагають зменшити ризик зараження при догляді за людьми з нетриманням (неважливо, сечі або калу) в період коронавирусной пандемії:

ДИСТАНЦІЯ

Треба старатисьуникати фізичного контакту без необхідності і намагатись скоротити кількість ситуації, коли не зможете дотримувати рекомендовану мінімальну дистанцію в 1,5 метра, наприклад, при гігієнічному догляді за тілом хворого або зміні засобів особистої гігієни при нетриманні.

Якщо до вас приходять співробітники служби допомоги на дому, обговоріть з ними дії в поточній ситуації.

ЗАХИСТ

Якщо ви доглядаєте за людиною з підтвердженою інфекцією або яка має ознаки гострої респіраторної інфекції, використовуйте засоби індивідуального захисту:  захисний халат, одноразові рукавички, захисні окуляри і, як мінімум, медичну маску для захисту рота і носа або респіратор з класом захисту FFP2 (відповідно до рекомендації Інституту Роберта Коха).

ГІГІЄНА

Регулярно мийте руки з милом, особливо коли ви прийдете додому, після сякання, чхання чи кашлю, перед приготуванням їжі, перед їжею, після відвідування туалету, до і після контакту з хворими і, якщо можливо, перед одяганням і після зняття маски, або ж дезінфікуйте руки спиртовмісним антисептиком, який володіє віруліцидною активністю, тобто здатністю деактивувати віруси: до і після зняття рукавичок та перед виходом з кімнати хворого. Таким антисептиком, наприклад, є Стерилліум®. Не торкайтеся руками ні до свого обличчя, ні до обличчя людини, за якою доглядаєте. Завжди кашляйте чи чхайте в носову хустку, а потім утилізуйте це у сміттєвий бак. Якщо у вас немає в руках носової хустки, чхайте або кашляйте у внутрішню стороню ліктя, а не в руку. Провітрюйте закриті приміщення кілька разів на день протягом декількох хвилин. Найкраще підійде перехресна вентиляція (тяга) при широко відкритих вікнах.  Дотримуйтесь гарної побутової гігієни. Використовуйте побутові миючі та миючі засоби, що містять поверхнево-активні речовини. Постійне використання дезінфікуючих засобів не рекомендується ні для приватних домогосподарств, ні в громадських приміщеннях під час поточної пандемії корони. Однак спеціальні гігієнічні норми застосовуються до медичного середовища та домашнього догляду за людиною, яка страждає на COVID-19.

Всіх цих правил та норм чітко дотримується дім пристарілих «Срібний Вік», де з великим професіоналізмом та повагою доглянуть за вашимим близькими висококваліфіковані та досвідчені працівники дому для літніх людей.