Догляд за лежачим хворим після інсульту

Відновлення втрачених функцій в більшій мірі забезпечується процесом реабілітації, в якій важливим фактором є догляд за лежачими хворими після інсульту.

Тип догляду за лежачим хворим після інсульту.

В ідеалі за хворим після інсульту повинен проводитися професійний догляд в стаціонарі або в будинку для літніх людей. Але такий варіант коштує дорого і доступний не всім. На жаль, більшість таких людей змушені проходити реабілітацію в домашніх умовах.

Подібні пацієнти мають труднощі з руховою активністю. Найчастіше вони повністю втрачають дієздатність. Такі люди насилу рухають кінцівками, розмовляють. Рідним важливо розуміти, що це тяжке захворювання. Але гідний догляд, турбота та любов здатні творити чудеса.

Завдання догляду за хворими після інсульту

Лікуючий лікар докладно розповість про необхідний догляд за хворими після інсульту, оскільки кожен конкретний випадок характеризується своїми особливостями. Деяким хворим потрібна допомога при фізичному навантаженні, іншим же важливо допомогти в обслуговуванні себе.

Пацієнтам, які прикуті до ліжка, важче сприймати адекватно ситуацію, що склалася. Вони часто піддаються депресіям і нервовим розладів. Однак і в такому випадку важливо тримати себе в руках і не опускати руки. Важливо розуміти, що вас чекає дуже довгий, складний і важкий шлях. Слід спочатку підготуватися до цього.

Виділяють кілька важливих завдань, в яких полягає якісна реабілітація та догляд за хворими після інсульту:

Завдання Процедури
Попередити появу пролежнів. Важливо ретельно розправляти постільну білизну, виключаючи складки,

заломи і загини.

Виключити розвиток пневмонії. Для цього хворого слід регулярно переміщати в сидяче або напівсидяче положення.

Так мокрота в легенях не буде застоюватися.

Виключити запори Нормалізувати процеси перетравлення їжі за допомогою правильного харчування.

Відстежувати регулярність і вид стільця.

 

Виробляти профілактику тромбозу.

Регулярно розтирати тіло хворого камфорним спиртом, для активізації кровообігу.
 

Вжити заходів, щодо запобігання рецидивам.

Стежити за показниками кров’яного тиску.

Регулярно давати хворому препарати, виписані лікарем.

Слід розуміти, що виконувати ці завдання вкрай важливо.

Основні поради при догляді за людьми після інсульту

Для близьких хворої людини майбутній догляд стає справжнім випробуванням. Безумовно, відмінним виходом із ситуації стане доглядальниця по догляду за лежачим хворим після інсульту. Але подібний спосіб дуже дорогий. Крім того, знайти дійсно кваліфікованого фахівця, який здатний надати якісний догляд, вкрай складно.

Для того щоб пройти майбутнє випробування існує кілька рекомендацій. Вони допоможуть виробляти гідний догляд для хворої людини:

  1. Деякі родичі хворих після інсульту вважають, що вони одні, і ніхто не здатний їх зрозуміти. Однак це не так, існує безліч людей з такими ж проблемами. Зараз можливості медицини дозволяють отримати відмінні результати, але якісний догляд є невід’ємною частиною процесу відновлення.
  2.  Відчуття втоми від процесу — це нормальне явище. Не варто звинувачувати себе в цьому. Будь-які зусилля приносять втому, це природна реакція. Важливо виділяти час на відпочинок. Це дозволить виключити появу негативних емоцій, які може помітити хворий.
  3. На відпочинок слід виділяти не менше півгодини кожні чотири години. Безумовно, багато хворих потребують постійної уваги та догляду. Однак важливо виділяти 30-40 хвилин на прогулянку. Важливо в цей час саме виходити на вулицю і дихати повітрям. Телевізор або комп’ютер не дасть необхідного розслаблення.
  4.  Законодавчі регламенти передбачають можливість оформити лікарняний по догляду за хворим після інсульту в Україні. Терміни визначаються медичним працівником.

Слід розуміти, що щоденна праця повинна супроводжувати позитивні емоції. Тому варто виділяти час на улюблене проведення часу, хобі. Це підніме настрій і дозволить зберігати позитивний настрій.

Якщо немає можливості доглядати за хворим рідним своїми силами в домашніх умовах, то відмінним виходом із ситуації стане пансіонат «Срібний вік». Установа має висококваліфікованих спеціалістів, які забезпечать належний догляд пацієнтам. Слід розуміти, що хворі в таких умовах отримують якісний медичний догляд, що забезпечує активну реабілітацію.