Догляд за хворими з паралічем в будинку для літніх людей

Повний або частковий параліч може прикувати людини до ліжка після аварії, травми, інсульту або операції на хребті.

Існують особливості догляду за паралізованими хворими, які вимагають від рідних терпіння, постійної присутності і загрожують емоційним вигоранням.

Захворювання, при яких виникає параліч
Це ускладнення при деяких захворюваннях, пов’язаних з функціональністю людського мозку, нервової і вегетативної систем. Проблема виникає після перенесеного інсульту, травми, перелому хребта, пухлин, міастенії. Нерідко відсутність рухової активності спостерігається при хворобі Паркінсона, розсіяному склерозі.

Основні види паралічу:

центральний, або спастичний, — з гіпертонусом в пошкоджених м’язових волокнах;
периферичний, або млявий, — зі зниженим тонусом в атрофованих м’язах.
При паралічі у літньої людини губляться глибокі і поверхневі рефлекси, тому прості рухи стають неможливими. Потрібно спеціалізований догляд за лежачим хворим, що запобігає застій рідини в легенях, тромбоз нижніх кінцівок, зняття болю і дискомфорту при гіпертонусі.

Лежачий хворий з паралічем в домашніх умовах
Обмеження рухової функції не дає можливості людині самостійно приймати їжу і обслуговувати себе. Це створює колосальні незручності для рідних, які в домашніх умовах намагаються створити комфортні умови. Вони змушені уволітьсяс роботи, відмовитися від особистого життя, щоб забезпечити реабілітацію і догляд за хворими після інсульту, перелому шийки стегна.

За лежачим хворим необхідно постійно наглядати, щоб не допустити порушення гігієни, пролежнів, болів і ускладнень. Це справжня проблема для рідних, яка часто закінчується депресією і погіршенням стану пацієнта похилого віку.

Особливості догляду за паралізованими хворими в будинку для літніх людей
У приватному будинку для літніх людей «Срібний вік» вдалося створити ідеальні умови для повноцінного догляду за літніми людьми з різними формами і видами паралічу. Медичний персонал має навики роботи з лежачими хворими. Крім дієти і введення препаратів, проводяться лікувальний масаж, гімнастика, робота з психологом.