Далекозорість в літньому віці і профілактика

Захворювання далекозорістю зачіпає одного з п’яти літніх людей старше 70-ти років. Далекозорість або гіперметропія, є поширеною проблемою зору, при якій близькі об’єкти виглядають розмитими, навіть якщо віддалені об’єкти залишаються різкими. На відміну від короткозорості, яка вперше з’являється в дитинстві, далекозорість має тенденцію до розвитку в похилому віці.

Симптоми далекозорості

Якщо ви починаєте поступово тримати книгу все далі і далі від очей, щоб бачити текс чіткіше, можливо це перші ознаки розвитку далекозорості. Навіть не усвідомлюючи цього, ви можете докладати більше зусиль для підтримки ідеальної відстані між очима і об’єктом, який ви намагаєтеся побачити. Це може викликати такі проблеми, як:

 

-надмірне перенапруження очей

-почервоніння

-ріжучі болі

-загальний дискомфорт

За словами фахівців будинку престарілих для інвалідів, навіть якщо у вас немає симптомів далекозорості, рекомендується проходити щорічне обстеження очей починаючи з 45 років. Але якщо ви схильні до високого ризику деяких захворювань органів зору, таких як глаукома, або якщо у вас діабет, ваші очі слід перевіряти частіше.

Методи профілактики далекозорості

Не існує перевірених технік для запобігання гиперметропии. Поступове зниження здатності зору на фокусуванні зачіпає кожного. Однак ви можете відстрочити це і захистити свій зір за допомогою наступних кроків:

 

-Регулярно проходити обстеження очей

-Контролюйте хронічні стани здоров’я, які можуть сприяти втраті зору, такі як діабет або високий кров’яний тиск

-Носіть сонцезахисні окуляри

-Одягайте захисні окуляри в ситуаціях, які можуть призвести до травми очей

-Дотримуйтесь здорову дієту з продуктами, що містять антиоксиданти, вітамін А і бета-каротин

-Переконайтеся, що ви використовуєте правильну діоптрію окулярів

-Користуйтеся хорошим освітленням при читанні

-Поговоріть зі своїм лікарем або окулістом про будь-які зміни вашого зору або здоров’я очей. Багато захворювань очей і їх стану можуть бути корисні при ранньому втручанні і лікуванні.